Nasze marki

Strona główna Nasze marki

Nasze marki – wygoda i ochrona w jednym

ozdobna-linia

Oprawki do okularów w Optyk Krawczyk

Salon optyczny Optyk Krawczyk oferuje Państwu szeroki wybór oprawek do okularów. To właśnie one, odpowiednio dobrane, tworzą cały urok okularów, które nosimy. Mogą być dopełnieniem stylizacji, podkreśleniem charakteru osoby noszącej lub zupełnie przeciwnie - być praktycznie niewidoczne. Każdy klient ma inne potrzeby, więc w salonie optycznym Krawczyk znajdziecie Państwo zarówno klasyczne modele, jak i te o najmodniejszych kształtach w tym sezonie. Swoje oprawki dobiorą sobie zarówno Panie, jak i Panowie, dzieci i młodzież, osoby podążające za trendami oraz te wierne klasyce. 

Dobór oprawki do okularów

Jednak jak wiadomo, nawet  najładniejsze oprawki, potrafią wyglądać nieco inaczej na zdjęciu na modelce lub modelu w katalogu, a nieco inaczej na nas samych. Dzieje się tak przez kształt twarzy. Każdy z nas ma inną twarz i jedne okulary lepiej wyglądają na osobach z długą i wąską twarzą, inne na osobach z wysokim czołem, a jeszcze inne dobrze się prezentują na bardziej okrągłych twarzach. Rozwiązaniem w znalezieniu odpowiednich oprawek jest wizyta w salonie w centrum Poznania przy ulicy Ratajczaka 18 i przymiarka wybranych fasonów oraz marek oprawek. 

W ofercie znajdują się starannie wyselekcjonowane marki oprawek do okularów z całego świata. 

Marki oprawek do okularów

Salon optyczny Optyk Krawczyk posiada oprawki do okularów wyselekcjonowanych marek zarówno z Polski oraz Europy, które są na każdą kieszeń oraz potrzeby. Poniżej prezentujemy listę części marek w ofercie salonu. Odwiedzając salon optyczny w Poznaniu przy ulicy Ratajczaka, znajdą Państwo o wiele, wiele więcej niż wskazuje krótka lista poniżej:  

 • Cinque - włoska marka, która w swoich projektach stawia na elegancję z nutką nonszalancji, nadającej indywidualnego charakteru. Szczególną uwagę marka przykłada do detali. 
 • Forseti - polska firma stawiająca na dobrą jakość w rozsądnej cenie. W swoich projektach stawiają na styl i podążanie za trendami. 
 • I-D Tokyo - polska marka wykonująca na całą Europę oprawki wykonane ze szlachetnych odmian metalu, tytanu oraz tworzywa sztucznego. Markę wyróżnia niepowtarzalna stylistyka. 
 • Kenchi - firma wykonująca budżetowe oprawki zarówno w klasycznych, prostych wzorach, jak i tych nieco bardziej szalonych.  
 • Mertz - polska marka oprawek do okularów, przykładająca wagę do każdego detalu i znakomitej prezencji produktu. 
 • Prodesign - duńska marka tworząca oprawki do okularów o łagodnych, prostych liniach. Chętnie wybierają ją wielbiciele minimalizmu oraz klasycznych oprawek z nutą nowoczesności. 
 • Puccini - polska marka, która tworzy indywidualny styl linii, form i materiałów. A wszystko to w zgodzie  ze współczesnymi trendami w modzie. 
 • Roy Robson - niemiecka marka oprawek do okularów dla mężczyzn, cechująca się wysoką jakością wyrobów. 
 • Vistan - niemiecka marka tworząca oprawki dla każdego typu i gustu, które charakteryzuje  doskonała jakość. 
 • William Morris - marka powstała w Londynie, która podkreśla swoje pochodzenie nawet w projektach oprawek. Doskonały wybór dla wszystkich miłośników mody. 
 • Zanzara - marka polska z włoskimi korzeniami. Podąża za trendami modowymi na całym świecie, tworząc nieszablonowe oprawki. 

Marki soczewek okularowych, jakich używamy

O ile o oprawkach można powiedzieć że są częścią reprezentacyjną okularów, tak bezdyskusyjnie ich sercem są soczewki okularowe. To dzięki nim znów możemy cieszyć się zdolnością widzenia każdego szczegółu i w pełni korzystać z życia. Jednak jak w przypadku oprawek okularowych liczy się sporo czynników, w tym również gust właściciela, tak w przypadku soczewek, głównym wyznacznikiem jest ich jakość.

Dokonując doboru odpowiedniej soczewki, optyk musi wziąć pod uwagę wadę wzroku, dopasowanie soczewki do odpowiednich oprawek oraz przeznaczenie okularów (czy są to np. okulary sportowe, czy codzienne). 

W salonie optycznym w sercu Poznania znajdą Państwo najwyższej jakości marki soczewek okularowych, między innymi takie jak: 

 • American Lens - amerykańska marka, wdrażająca nowinki technologiczne do swoich projektów soczewek, skrojonych pod każdego użytkownika okularów. 
 • Essilor - jeden z liderów w branży soczewek okularowych. Francuska firma produkująca wiele rodzajów różnego typu szkieł, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. 
 • Hoya - japońska firma działająca w obszarze innowacji technologicznych zarówno w soczewkach okularowych, jak i technologii informacyjnych.
 • Jai Kudo - polska marka soczewek okularowych produkująca wyroby z uwzględnieniem potrzeb różnych użytkowników.
 • JZO - czyli Polski Ekspert Optyczny. To marka oferująca od wielu lat najwyższej jakości wyroby medyczne. 
 • Rodenstock - niemiecka firma mająca w swojej ofercie wiele rodzajów innowacyjnych soczewek okularowych 
 • Seiko - marka, która jest symbolem precyzji i najwyższej jakości. Ich projekty opierają się na innowacjach technologicznych, które mają tworzyć życie łatwiejszym.