Okulary korekcyjne Poznań

Strona główna Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne Poznań

ozdobna-linia

Nasz specjalistyczny salon optyczny Optyk Krawczyk w ramach prowadzonej działalności, świadczy usługi doboru okularów korekcyjnych. Aby wypełniały one w pełni swoje zadanie, należy zadbać o odpowiedni wybór szkieł okularowych tak, by odpowiadały one wadzie wzroku i preferencjom użytkownika. Poza tym ważne jest, aby ich wybór nie był całkiem losowy. Trzeba w tym względzie dostosować ich rodzaj do kształtu twarzy oraz zastosowania, dzięki czemu będą one dla właściciela wygodne i przyjemne podczas noszenia, zapewniając tym samym możliwie jak największe pole widzenia.

Zanim wybierzesz okulary korekcyjne warto wpierw określić dokładne cechy okularów, jakie powinniśmy/ chcemy nosić. To zdecydowanie skróci czas zakupu i ułatwi podjęcie decyzji.

Okulary korekcyjne. Jakie cechy należy uwzględnić przy wyborze?

Istotnym i w zasadzie pierwszym elementem, na jaki trzeba zwrócić uwagę wybierając dla siebie wytrzymałe okulary korekcyjne to określenie kształtu twarzy. Ostro zakończone okulary będą doskonałym wyborem dla tych, którzy mają owalną twarz, a z kolei zaokrąglone oprawki sprawdzą się dobrze w przypadku osób o ostrzejszych rysach. Estetyka jednak nie jest głównym kryterium wyboru, ale przede wszystkim możliwości uzyskania właściwej korekty. W kwestii wyboru odpowiedniego rodzaju okularów doradzić powinien zaufany optyk.

Dokonując wyboru oprawek, ważne jest również to, z jakiego materiału są one wykonane. Można pod tym względem wyróżnić plastik, metal, drewno czy tytan. Decydując się na określone tworzywo zapewnisz tym samym lepsze lub mniejszą elastyczność oraz wytrzymałość. Okulary korekcyjne stworzone z plastiku np. wysokiej jakości acetatu będą cechować się dużą lekkością, jednocześnie dbając o komfort użytkownika przy ich noszeniu, a także wysoką odporność na złamania. Oprawki tytanowe z kolei są doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Z kolei drewniane okulary korekcyjne to przede wszystkim modny akcent, który nie jest pozbawiony trwałości i lekkości, dostarczając właścicielom odpowiedniej wygody.

Okulary korekcyjne Poznań - Profesjonalna pomoc w wyborze oprawek

Nasz salon Optyk Krawczyk służy Klientom profesjonalną pomocą w wyborze soczewek oraz zróżnicowanych oprawek, które w rezultacie stanowić będą doskonale dopasowane dla Ciebie okulary korekcyjne. Poznań to miasto w którym znajduję się nasz salon. Dostosujemy je tam do Twoich potrzeb, mogą one być wyposażone o soczewki fotochromowe, które inteligentnie będą reagować na światło słoneczne, odpowiednio przyciemniając się na zewnątrz oraz rozjaśniając we wnętrzach budynków. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszego salonu oraz kontaktu z naszym optometrystą.